1. »
  2. »
  3. » VIP SOS

ViP INFO

Nazaj

Seznam tem

Ali je normalno, da od mene pričakujejo neplačano delo za pridobivanje izkušenj?

« Nazaj | ViP INFO

Avtor teme: Anonimen | Tema ustvarjena: 9. 6. 2026, 07:18 | Št. odgovorov: 1

Avtor: anatomse | Datum odgovora: 9. 6. 2026, 07:30

Neplačano delo ni nekaj, kar bi moralo biti samoumevno. Če opravljaš delo, ki prinaša vrednost organizaciji ali podjetju, bi moralo biti praviloma tudi ustrezno plačano. Čeprav mladi včasih sprejmejo neplačano delo zaradi izkušenj, je pomembno, da poznaš svoje pravice in preveriš, ali je takšna praksa zakonita ter poštena. Izkušnje so pomembne, vendar ne bi smele biti izgovor za izkoriščanje.

Stopite v stik