1. »
  2. »
  3. » VIP SOS

ViP INFO

Nazaj

Seznam tem

Kaj storiti, če me je strah opozoriti na kršitve?

« Nazaj | ViP INFO

Avtor teme: Anonimen | Tema ustvarjena: 9. 6. 2026, 07:26 | Št. odgovorov: 1

Avtor: anatomse | Datum odgovora: 9. 6. 2026, 07:49

To je precej pogosta situacija, posebej pri negotovih oblikah dela.

Najprej: strah je razumljiv, ampak kršitve se pogosto ohranjajo ravno zato, ker ljudje o njih ne spregovorijo.

Kaj lahko narediš:

- Najprej zberi informacije (pogodba, dokazila, sporočila), da veš, na čem si
- Začni z varnejšim korakom – pogovor s sodelavcem, mentorjem ali sindikatom
- Poišči anonimno svetovanje (npr. Inšpektorat za delo ali pravne svetovalnice)
- Če se odločiš za opozorilo, ga lahko podaš pisno in mirno, brez konflikta

Pomembno je, da ne ostaneš sam/a v tem in da veš, da obstajajo tudi možnosti podpore, ne samo neposrednega “soočenja”.

Stopite v stik