Glas mladih: Participacija za boljšo prihodnost

Nazaj

1. januar 202430. junij 2025

Glas mladih: Participacija za boljšo prihodnost

Ključni ukrep 1 – Učna mobilnost posameznikov – aktivnosti udejstvovanja mladih
Datum začetka projekta: 1. 1. 2024
Datum konca projekta: 30. 6. 2025
Vrednost projekta: 30.000,00 EUR

Opis projekta

Projekt "Glas mladih: Participacija za boljšo prihodnost" je zasnovan tako, da naslavlja potrebe vseh vključenih strani, vključno z mladimi, organizacijami, lokalnimi politiki in skupnostjo kot celoto. S tem projektom želimo doseči trajne spremembe v naši skupnosti, ki bodo omogočile aktivno sodelovanje mladih pri oblikovanju prihodnosti v lokalni skupnosti. Mladim želimo na zanimiv način približati teme (politika, participacija v lokalni skupnosti, trajnostna Evropa, aktivno državljanstvo…), ki so jim morda manj zanimive in se takih aktivnosti ne udeležujejo pogosto. Zato jim bomo v prvem delu skozi interaktivne in zanimive delavnice približali volitve, predvsem bo poudarek na Evropskih volitvah, ki se bodo odvile junija 2024, v drugem delu pa jim bo približano aktivno sodelovanje v lokalni skupnosti, predstavljene bodo možnosti društvenega udejstvovanja, predstavniki društev pa bodo spoznali, kako lahko tudi oni v svoje aktivnosti vključijo te teme in jih približajo mladim s kakšnimi posebnimi dogodki. 

 

Cilji projekta


1. Izobraževanje mladih: Organizirati delavnice, seminarje in takšne aktivnosti, ki bodo mlade poučila o političnih procesih, volitvah, lokalni politiki in odločanju.
2. Spodbujanje dialoga: med mladimi, lokalnimi politiki in odločevalci, da bodo mladi bolj pogumno lahko izrazili svoja mnenja in predloge.
3. Aktivna participacija: Spodbujati mlade, da se aktivno vključijo v politične procese, kot so volitve, kampanje, in da izrazijo svoje stališče o pomembnih lokalnih vprašanjih. Poleg tega jih želimo spodbuditi za aktivno participacijo v drugih akitvnostih.
4. Krepitev organizacij: Podpreti lokalne organizacije in društva pri njihovih prizadevanjih.
5. Izmenjava izkušenj: Omogočiti izmenjavo izkušenj in najboljših praks med različnimi organizacijami in društvi.
6. Ozaveščanje skupnosti: Informirati širšo lokalno skupnost o pomenu vključevanja mladih v procese odločanja.

 

Učinek na mlade


• ozaveščanje in približanje tem mladim, kot so volitve, politike, vključujoča družba, institucije EU, participacija
• spodbujati solidarnost in enakost;
• krepiti in poudarjati empatijo do socialne vključenosti in strpnosti;
• krepiti kritično mišljenje in samorefleksijo;
• razviti ključne kompetence in veščine pri mladih;
• dvigniti okoljsko ozaveščenost s pobudami, ki se bodo nanašale na trajnojst
• povečati kakovost izvedbe projektov na lokalni in mednarodni ravni; 
• promovirati dobre prakse in vrednote programa EU. 


Projekt bo mlade opolnomočil in angažiral na področju aktivnega državljanstva, trajnosti, vključujoče družbe in politične participacije ter jim omogočil, da izrazijo svoje potrebe in ideje. Mlade bomo opolnomočili za mladinski dialog, nevladnim organizacijam pokazali nove možnosti izvedbe različnih dogodkov in okrepili sodelovanje mladih z odločevalci. V okviru udejstvovanja bodo mladi pridobili veliko novih kompetenc, digitalnih spretnosti, znanj, mehkih veščin, poznanstev, podporo in mrežo za njihovo nadaljnjo udejstvovanje. Hkrati pa bo imel projekt velik vpliv tudi v lokalnem okolju, saj bo povezal različne akterje in v okolje prinesel nove aktivnosti in ideje.

Sofinancirala Evropska unija. Vendar so izražena stališča in mnenja zgolj stališča in mnenja avtorja(‐ev) in ne odražajo nujno stališč in mnenj Evropske unije ali Nacionalne agencije. Zanje ne moreta biti odgovorna niti Evropska unija niti Nacionalna agencija.

Kontakt